10 millió forintos plusz támogatást kap a TVSE az OB I.-es szereplésre

Városunkban mindig fontos szerepet töltött be a vízilabda: már jóval Tatabánya várossá alakulása előtt, 1924-től kialakult a vízilabdacsapatunk a Tatabányai Sport Club berkein belül. A hazai vízilabda legnagyobb fellendülése mégis a Tatabányai Bányászhoz volt köthető, hiszen 1976-tól egészen 1991-ig megszakítás nélkül az élvonalban játszottak.

Most egy új mérföldkőhöz érkezett a vízilabda városunkban: a Tatabányai Vízmű Sportegyesület vízilabdacsapata idén az OB II.-ben a második helyezést érte el, melynek értelmében a 2015/2016-os idényben az OB. 1.-ben, az első osztályú bajnokságban játszhatnak majd, 24 év után újra.

Schmidt Csaba polgármester úr döntésének az értelmében Tatabánya MJV Önkormányzata 10 millió forinttal támogatja a városi vízilabdacsapatot a sikeres OB. I.-es indulás érdekében.

Reméljük, hogy vízilabdásnak a következő szezonban immár a legfelsőbb osztályban is megállják a helyüket. Szurkoljunk nekik együtt!

Kép forrása: sportagvalaszto.hu