Díjazták a Kölcsey Anyanyelvi Verseny legjobbjait

A Kölcsey Ferenc Általános Iskola hagyományainak megfelelően idén 21. alkalommal rendezte meg a Kölcsey Anyanyelvi Versenyt, melyen a megye 22 iskolájának tanulói mérték össze tudásukat.

A Bányász Művelődési Otthonban tartott ünnepségen a Magyar Kultúra Napja alkalmából az iskola diákjai verses és zenés előadással készültek. A produkciók után Schmidt Csaba Polgármester köszöntötte a megjelenteket. Beszédében a verseny minden részvevő diákjának gratulált, és elmondta, hogy példaértékű, ha egy iskola, nem csak a tudás átadását vállalja fel, hanem azt is, hogy tesz a magyar kultúra megőrzéséért azáltal, hogy a magyar nyelv szépségét már iskolás korban megismerteti és megszeretteti a gyermekekkel.

Az elért eredmények:

2 évfolyamos tanulók:

3. helyezett(ek): Straubinger Éva – Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Roboz Luca – Vincze Imre Református Általános Iskola, Bisztriczky Gergő – Kölcsey Ferenc Általános Iskola
2. helyezett: Füredel Franciska - Vincze Imre Református Általános Iskola
1. helyezett: Kalics Márkó – Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI

3. évfolyamos tanulók:

3. helyezett: Vető Csanád Zoltán – Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI
2. helyezett: Kiss Virág – Kölcsey Ferenc Általános Iskola
1. helyezett: Kaposi Dóra – Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola

4. évfolyamos tanulók:

3. helyezett: Volom Laura – Dózsakerti Váci Mihály Ált. Isk. Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolája
2. helyezett(ek): Aros Anna – Tatai Kőkúti Általános Iskola, Kerepesi Virág – Kölcsey Ferenc Általános Iskola
1. helyezett: Szabó Bernadett – Komáromi Feszty Árpád Általános Iskola

5. évfolyamos tanulók:

3. helyezett
: Tasnádi Zsófia – Tatai Kőkúti Általános Iskola Fazekas utcai tagintézménye
2. helyezett: Kiss Klára Eszter - Tatai Kőkúti Általános Iskola Fazekas utcai tagintézménye
1 helyezett: Nagy Balázs – Bárdos László Gimnázium

6. évfolyamos tanulók:

3. helyezett: Kerper Mietta – Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola
2. helyezett: Jakab Enikő – Vértessomlói Német Nemzetiségi Általános Iskola
1. helyezett: Farkas Kata – Szent Margit Katolikus Általános Iskola

7. évfolyamos tanulók:

3. helyezett: Szennay Borbála – Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI
2. helyezett(ek): Pintér Maja - Dózsakerti Váci Mihály Ált. Isk. Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolája, Vágner Petra - Dózsakerti Váci Mihály Ált. Isk. Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolája
1. helyezett: Sándor Kristóf - Bárdos László Gimnázium

8. évfolyamos tanulók:

3. helyezett: Csomor Boldizsár – Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola
2. helyezés: Rácz Anna - Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola
1. helyezett: Válóczi Laura – Kölcsey Ferenc Általános Iskola


Felkészítő tanárok:
Moskovics Marianna, Gáspár Nikolett, Dalmadiné Bartók Ildikó, Greksa Anikó, Mayerné Breuer Tünde, Hites Krisztina, Szalainé Láng Marianna, Pócsiné Gebhardt Ágnes, Hermanné Kolek Marianna, Bartáné Kurucz Katalin, Pásztor Andrea, Kele Dóra, Nagyné Harsányi Szidónia, Varga Katalin, Benya Zsuzsanna, Bíró Ildikó, Veréb Márta, Farkas Noémi, Dr. Várőri Tímea, Ugrits András, Leva Róbert